A feng shui iroda
A feng shui iroda egyre elterjedtebb Magyarországon, ami nem csoda, hiszen egyre több ember számára a munkahely a második otthon, tehát nem mindegy, milyen körülmények között töltjük a napjainkat.
A feng shui egy ősi kínai hagyomány, ami az Ég és a Föld törvényszerűségeinek megfigyelésével és alkalmazásával segít a köztünk és a természet között (jó esetben) meglévő összehang megvalósításában és erősítésében.
A feng shui hagyományosan a lakhelyek és a föld jellegzetességeinek megfigyelésén alapul.
Lássuk tehát, miként alakíthatjuk át a feng shui szellemében az irodánkat, melyek azok a praktikák, amikkel ebbe az irányba tudunk elmozdulni, ha úgy szeretnénk!
Feng shui iroda – a bejárat
Rögtön a belépésnél fontos, hogy ne akadályozza semmi a szabad ki- és bejárást, a csí áramlását.
A csí egyébként a hagyományos kínai világnézet szerint tulajdonképpen a világegyetemet betöltő, alkotó alapanyag, energia vagy természeti erő, a világon minden létező a csí mozgásának és átalakulásának eredménye.
Tehát fontos, hogy a bejárat szabadon maradjon, ne legyen előtte
- fa
- lámpa
- villanyoszlop
- egyéb akadályozó tereptárgy
Ugyanígy az sem szerencsés, ha például a lépcső vagy a lift közvetlenül a bejárat mellett van.
Amikor belépünk egy irodahelyiségbe, először általában a recepcióval találjuk szembe magunkat. A feng shui szellemében nem szerencsés a recepciós pultot pont a bejárattal szemben elhelyezni, inkább essen kicsit oldalt, és szintén kevéssé szerencsések a sötét színek, és a hatalmas méretek.
A növények viszont fontosak, mert bizalmat ébresztenek, ugyanezért használjunk meleg színeket.
Feng shui iroda – a belső tér
Sok minden jellemezheti a jó irodát (feng shui ide vagy oda), például az, ha jól belátható, világos, és a lehetőségekhez mérten nem túl zajos.
Mit érdemes mellőzni egy irodában?
- nem szükséges válaszfalak
- kiálló gerendák
- kis zugok
- felesleges átjárók
- szögletes oszlopok
- paravánok
Ami a saját munkaterületünket illeti, az lehetőleg legyen egyszerű, rendezett, tiszta, és ebben az esetben is igaz az, hogy lehetőleg minél több lekerekített forma vegyen körül minket.
Íróasztalunk elhelyezésére is érdemes figyelmet fordítani, lehetőleg ne állítsuk szembe a kollégánkéval (ha ez megoldható), hátunk mögött pedig legyen stabil tér. Próbáljuk meg elkerülni, hogy az ajtónak háttal üljünk.
Az íróasztal környékén legyen növény, és biztosítsuk magunknak a természetes fényt! Ha sok a neonfény, akkor legyenek sötét tárgyak az irodában, mert ezek elnyelik a visszaverődő fényeket.
Feng shui iroda – a dekoráció
Mindennek az alapja a természetes és mesterséges fény aránya, hiszen a színek elnyelik vagy visszaverik a fényt, ezzel befolyásolják a helyiségben keletkező energiákat.
A sötét bútorok jellemzői:
- jang jellegűek
- gyorsítják az energiát
- serkentik a munkakedvet
- gyorsítják a munkavégzést
A világos tárgyak jellemzői:
- jin jellegűek
- visszafogják az áramló csít
- nyugalmat biztosítanak
Érdemes a nagy, fehér falfelületeket valamilyen képpel feldobni, kis szobai szökőkút is elfér a jó ízlés határain belül, de a legfontosabb, hogy legyenek növények az irodában.
A legfontosabb talán mégis az (és ez sem csak a feng shui iroda jellemzője), hogy tartsunk rendet magunk körül, és ez éppen úgy igaz az irodára, a munkahelyünkre, mint az otthonunkra.
Rendetlenségben nehezebb eredményesen dolgozni, a minden irodában óhatatlanul felhalmozódó, feleslegessé vált használati tárgyak csak a helyet foglalják, és negatív energiákat keltenek.
Érdemes hát alaposan megfontolni irodánk kialakítását, amihez a Dominó Irodabútor szakemberei szívesen nyújtanak segítséget!
(Fotó: pixabay.com/ErikaWittlieb)